CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

Tuesday, June 8, 2010

Mozaika Unplugged 12

Špeciálna Mozaika Unplugged - vďaka návšteve amerických teamov zo štátov Montana a Idaho - bola odštartovaná chválami..:)
Team zahral scénku, ktorá hovorila o živote človek bez Boha a o živote človeka s Bohom, a niektorí z nich sami povedali svedectvo o tom, ako Boh zmenil ich život.
Scott mal slovo, ktoré začal informáciou, že do jazera Michigan bolo kedysi spláchnutého strašne veľa bordelu a špiny.


Sarah bola krásna žena, ktorej život bol zaplavený špinou. Začalo to rozvodom jej rodičov, pokračovalo zneužívaním jej otcom. Za nič z toho nemohla, jednoducho niekto spláchol špinu do jej života.
Niekedy my-kresťania vidíme ľudí a nepáči sa nám, ako sa chovajú a čo robia. A neuvedomujeme si, že oni sú jazero Michigan. Nevieme, že v ich minulosti je špina.
Ježišovi na týchto ľuďoch ale záleží!

Možno sa cítiš ako jazero Michigan; veľa špiny bolo spláchnutej do tvojho života. Mal by si vedieť, že Ježiš ťa hlboko miluje. Nechce od teba, aby si sa zmenil, ani aby si sa mu zapáčil.
Čo od teba žiada?


V Lukášovi 30, 36-50 sa píše o hriešnej žene. Vieme, že robila zlé veci, zlé rozhodnutia. Bola plná špiny. Nevieme, čo bolo spláchnuté do jej života.
Vstúpi do miestnosti, rozpozná Ježiša a zmáča mu nohy slzami, utrie svojimi vlasmi, pomaže olejom a navonia ho parfémom. Preukazuje Ježišovi hlbokú lásku.
Nábožní ľudia to nechápu, vedia že je plná hriechu. Odsudzovali ju, chceli od Ježiša, aby ju najskôr "upratal", "opravil" a až potom jej dovoliť dotýkať sa ho. Ale Ježiš robí niečo iné. Nechá ju, lebo ju miluje. Preto, že ona ukazuje lásku, sú jej odpustené hriechy.
Boh nás nechce "opraviť", chce, aby sme Ho našli a milovali celou svojou bytosťou.

Náš život môže byť plný zlých rozhodnutí a skutkov. V minulosti mohla byť spláchnutá špina do nás.
Ježiš ale nestojí v úzadí s prekríženými rukami a nechce od nás, aby sme okamžite prestali, zopár rokov sa snažili žiť lepší život a potom nám možno odpustí.
Ježiš ťa pozýva, aby si ho vrúcne miloval. Priblíž sa k Nemu, a On ťa premení.


Sprav to, priblíž sa k Nemu a On ťa môže premeniť. Prijmy Jeho lásku a miluj Ho.

Niekedy sa cítime špinaví a nechceme, aby sa nás Ježiš dotkol. Chceme sa najskôr my sami očistiť a napraviť. Ale On hovorí - poď. Nemusíš sa báť, nemusíš sa trápiť.
Ja ťa zmením, ja ti pomôžem. Ja ťa milujem.

0 komentárov: